Co dokładnie czyni ten budynek szczególnym?
HISTORIA BUDYNKU:
1893 - powstanie Fabryki Maszyn Tkackich "Muller i Seidel" mieszczącej się przy ul. Wólczańskiej 75.
1910 - wybudowanie nowych hal fabrycznych przy ul. Żeromskiego 96 (w tym budynku "Fabryki").
30.11.1949 - protokół zdawczo odbiorczy przekazania Fabryki Maszyn i Odlewni Żelaza Muller i Seidel, S.A. położonego w Łodzi, przy ul. Żeromskiego 96, stanowiącego własność Alfreda Mullera, Kurta Seidla i Erwina Jungnickla, przejętego na własność Państwa na podstawie orzeczenia Ministra Nr 21 z dnia 12 lutego 1948r poz 248.

Do II wojny Światowej budynek należał do Fabryki Maszyn i Odlewni Żelaza Muller i Seidel Sp. Akc. Po II wojnie światowej budynek wraz z obiektami przyległymi został przejęty przez Łódzką Fabrykę Maszyn Jedwabniczych "MAJED". Budynek pełnił funkcje produkcyjno - biurowe, jego funkcje na poszczególnych kondygnacjach się zmieniały. M.in. na parterze budynku był oddział obróbki kół zębatych. Pierwsze piętro zajmował wydział ślusarni i montażu podzespołów. Na piętrach II i III były pomieszczenia biurowe - dział księgowości, zatrudnienia, sekcja normowania, pracownia konstrukcyjna, dział technologiczny.

W 1997r. w trakcie upadłości Łódzkiej Fabryki Maszyn Jedwabniczych cześć terenu wraz z budynkami kupiła spółka Agraf. Spółka rozpoczęła prace projektowe i modernizacyjne, sukcesywnie porządkowano teren, równocześnie wynajmując istniejące budynki na cele produkcyjne, usługowe i biurowe.

Aktualnie cały teren został gruntownie zmodernizowany. Z dawnych zabudowań budynków pozostały dwa budynki, całkowicie przebudowane i przystosowane do celów biurowych najwyższej klasy. Jeden budynek został rozbudowany - nowoczesna część z nowoczesną fasadą szklaną. Budynki wyposażone są m.in. w pełną klimatyzację, zasilane są jest poprzez nowoczesną stację transformatorową z dwustronnym zasilaniem. Cały teren byłych zakładów MAJED, należący do spółki Agraf zdobył nowe oblicze, zmieniając na trwałe architekturę w tym punkcie Łodzi, ale zachowując tak charakterystyczny klimat pięknych ceglanych fabryk.

Przeczytaj co o nas napisano w prasie: "Nowoczesne Łódzkie Biurowce", "Komu opłaca się biuro klasy A?", "Biura w budynku z rudej cegły", "Biurowiec w Łódzkiej Fabryce"